Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Blok
Čtvrtek, 27 Říjen 2016 00:00

Postupná ztráta demokracie a svobody slova
Znáte to, když se vaří žába? Když se pomalu vaří, tak ani neví, že se uvaří. A takto se chová dnes stát a EU. Pomalu a hlavně plánovaně ztrácíme demokracii a svobodu výměnou za restrikce a STB stát. Nejlépe to dokumentují poslední události ve věci oslavy 28.10. a např. neodvysílaní show Jana Krause. Ale nakonec bude dnes v 20:15 Prima vysílat - podrobnosti zde.
Orientační běh je svobodný sport, alespoň je to můj názor. A je v zásadě dobře, že zde nemáme velké peníze, protože by nás jen svazovaly a činily by ze svobodného sportu už něco jiného. Občas nás jen svazují stavitelé a nutí nás proběhnout určité místo na mapě ;-)

Nebo hnízdo nějakého ptáka v trávě hned za černou skládkou odpadu ;-o). Ale naštěstí 99% procenty lesa si můžeme běžet, kudy chceme. Nedopusťme, abychom se vrátili do totality... Otázka je, jak se bránit a jak to udělat. Ale řekl bych, že stačí, když každý začne u sebe ;-) Ono to pak nějak půjde. Doufejme v to!

Pozor na bezohledného a nebezpečného řidiče při cestě za orienťákem SPZ 8B71184 - okolí Bystrce
Dnes ráno mně najížděl řidič automobilu SPZ 8B7 1184 na auto při předjíždění a pak mě ohrozil vybržděním. Je to mercedes. Ohružuje tímto všechny ostatní. Dejte si tedy bacha. Bohužel jsem dnes nezapnul kameru... Co jsem udělal já a proč jsem si zasloužil tento trest? Jel jsem ve městě jen 50 km/h cestou do práce v mlze a při náledí...

Proč ?

Kladu si nesčetně otázek proč? Začalo to stejnojmenným filmem „Proč“ kdysi v minulosti, ale to už je dávno. Od té doby si tuto jednoduchou otázku kladu neustále. Proč zaměstnanci ve firmách lžou, proč předstírají práci, proč chodí z práce dříve a nedodržují alespoň pracovní dobu, proč Vás pomlouvají za Vašimi zády před kolegy, proč na Vás svádějí své chyby, proč nejsou schopni unést pravdu, proč lidé odhazují nedopalky cigaret na zem a proč na Vás vyfukují kouř, proč po sobě neuklízejí odpadky, proč jsou sousedé hluční v době nočního klidu, proč prodávají developeři nekvalitní stavby, proč neuznají chyby a neopraví to, proč kupujeme nekvalitní potraviny proč musíme zamykat byty, auta, kanceláře, aby nám je někdo nevykradl, proč řidiči na silnicích ohrožují druhé, proč předbíhají auta v kolonách, proč předbíhají lidé ve frontě u pokladny, proč nepustí mladší sednout starší, proč úředník na magistrátu nechce vyhovět občanovi, proč nechráníme přírodu, proč jezdíme se čtyřkolkami po lese, proč visíme pořád na fejsbůku, proč neuděláme něco jen tak nezištně, proč se musí válčit, proč tu nechceme uprchlíky, proč musíme poslouchat jen samé zákazy a příkazy, proč nemůžeme dělat co chceme a proč musím psát tyto řádky? Proč to vlastně všechno děláme? Prostě asi proto. Prosím, nedělejme to!


Likvidace odpadů v Brně je předražená
Likvidace a odvoz odpadů v Brně stojí 2-3x více, než je aktuální tržní cena a hlavně obvyklá cena v ostatních částech naší republiky. Navíc způsob vybírání poplatků je také dle mého názoru špatný. V této věci komunikuji s magistrátem města Brna a bohužel zatím s negativním výsledkem. Nedělám si iluze, že nějakým způsobem uspěji v boji proti molochu jménem magistrát, ale třeba se někdo přidá k boji za spravedlivou cenu. Zjistil jsem na základě kalkulací od firem, které se likvidací a odvozem odpadů živí, že cena za odpad v totožném objemu je cca 185 Kč ročně na jednu osobu - viz. dopis na magistrát i s kalkulací. Magistrát mi sice odpověděl, ale v zásadě mi sdělil, že mám smůlu a že musím poplatek zaplatit - viz. dopis od magistrátu.
Magistrát mi ale neodpověděl na můj dotaz, proč jsou služby tak předražené.

V dalším dopise jsem ho vyzval ke sdělení přesné kalkulace odvozu a likvidace odpadu po jednotlivých nákladových položkách - viz. dopis č.2 na magistrát. Doposud mi ale magistrát neodpověděl na tento dotaz.
Podívejte se i na leták, který vytvořil magistrát ke kampani ohledně poplatků za odpady. Namísto toho, aby vysvětlil, proč se má poplatek platit a proč je jeho výše právě 675 Kč, tak v letáku pouze vyhrožuje, že když nezaplatíme, tak na nás pošlou exekuci. Ale na přístup města k jeho občanům jsme si už tak trochu zvykli.

Nenechme si diktovat od nikoho nesmyslné ceny, které jsou mimo realitu. Poplatky za odpad bychom měli platit, ale ne v takové výši. Zajímavou absurditou tohoto celého nedomyšleného systému je to, že za likvidaci odpadu platí dvakrát i ti, kteří vlastní byt, ale ještě v něm nebydlí. Takže město vybírá 2 poplatky od jednoho občana. Myslím si, že toto je diskriminace nebo dokonce i protiprávní jednání!

11.6.2013:
Magistrát mně napsal další dopis, ve kterém opět nezdůvodnil relevatně výši poplatků a nepřímo mně sdělil, že mám vlastně smůlu a poplatek musím zaplatit. Dopis mi přišel až 3.6., tedy pár hodin po termínu pro zaplacení poplatků. Přičemž datum napsání dopisu je 22.5.2013 ! Další zjevný záměr zamlžovat a zdržovat informace. Prostě se jen řídí heslem "drž hubu a plať, nebo bude zle".

 
TOPlist